název

informace
 

Statut ŽR

Školní rok 2016/17

Školní rok 2015/16

Vážení rodiče,

na naší škole funguje Žákovská rada, která má za cíl zapojit žáky a rodiče do života školy i mimo vyučování. Snahou bude společně připravit různé, a doufáme, že i zajímavé akce. Informace o chystaných akcích se dozvíte na internetových stránkách naší školy.

Na všech akcích pořádaných ŽR se podílí také SRŠ.

 
Školní rok 2017/18
 
Průběžné hodnocení soutěže tříd po akci  "Nejoriginálnější a nejkrásnější vánoční  stromečky"
1. stupeň
2. stupeň
 
Vánoční stromečky

Žákovská rada vyhlásila další soutěž, tentokrát vánoční, a to o nejkrásnější a nejoriginálnější vánoční stromeček. V zadání byly pouze dvě podmínky - nesmělo se jednat o „klasický“ vánoční stromeček a zároveň nesměl být vyšší než paní učitelka Jedličková Bičejová.

Musíme uznat, že žádná třída nezůstala pozadu, nápady žáků byly skutečně kreativní a my jsme byli rádi, že nemusíme rozhodovat o tom, který ze stromečků je ten nej. O pořadí v jednotlivých kategoriích totiž rozhodovali rodiče během vánočního jarmarku. A jak to dopadlo?

Na prvním stupni v obou kategoriích, tedy nejkrásnější i neoriginálnější stromeček, s přehledem zvítězil výtvor 3.B! Na druhém stupni byl nejoriginálnějším výtvorem stromeček 8.B, který představoval Pythagorovu větu, o titul nejkrásnější stromeček se dělilo dílo 7.A a 8.B.

Gratulujeme!
stromeček
stromeček
stromeček
stromeček
stromeček

stromeček
stromeček
stromeček
stromeček
stromeček
stromeček
stromeček
stromeček
Stromeček z družiny:
družina
 
I k nám dorazil Mikuláš!

V úterý 5. prosince dorazil Mikuláš se svými pomocníky anděly a čerty i do naší školy! Prošli všechny třídy, v nichž nadělovali dobroty hodným žákům, těm zlobivějším naopak domlouvali, aby se polepšili, a samozřejmě museli své lumpárny odčinit písničkou či básničkou. Tak uvidíme, jestli se zlobivci polepší, aby čerti příští rok neměli žádnou práci….

Děkujeme žákům z 9.A a 9.B za pomoc s organizací Mikuláše ve škole! Speciální dík patří Andreji Kosťovi, Lilianě Bielczykové, Martině Czyžové, Ivě Kalouskové, Martině Zemánkové, Viktorii Gembické, Kristýně Frankové, Jiřímu Fouskovi, Julii Wójcikové, Veronice Anderlové, Natálii Rybárové, Elišce Muchové a Kristýně Beňovičové.

Mikuláš ve škole
Další fotografie >>
 
Borák má talent
Borák má talent
Další fotografie >>
 
Průběžné hodnocení soutěže tříd žákovské rady po akci "17. listopad"

pořadí

 
 
17. listopad

Ve čtvrtek 16. listopadu se naše tělocvična proměnila ve Václavské náměstí roku 1989. Naši žáci si totiž vyzkoušeli, jaké to je stát se demonstranty bojujícími za svobodu své země. Celé akci předcházela výuka, v níž se žáci seznámili se Sametovou revolucí, s okolnostmi, které k ní vedly, a také vyráběli transparenty. Samotná akce se pak skládala z průvodu studentů na Václavské náměstí, kterému se snažili zabránit příslušníci VB, přehlídky demonstrantů, projevu studentů a uctění tohoto státního svátku hymnou ČR.

Jednalo se o akci žákovské rady, proto byly třídy za zadané úkoly bodovány. Body mohli žáci pro svou třídu získat za oblečení v barvě trikolory, transparenty, originalitu transparentů a svazek klíčů.

Děkujeme všem našim žákům za skvělé splnění úkolů a vytvoření úžasné atmosféry, učitelům za podporu akce během výuky a v neposlední řadě žákům, kteří se na přípravě podíleli – jmenovitě Jan Zwardoń, Martin Kvičala, Jan Parma, Daniel Herman, Pavel Ocelák, Jakub Michalski, Roman Gřešica, Ondřej Pawliczek, Dominik Dziewa, Antonín Polách, Patrik Heczko, Adam Böhm, Ondřej Gracias a Radim Švajný.

Další fotografie >>
 
Strašidelná škola

Ve středu večer k nám do školy dorazila nejrůznější strašidla, což ovšem naše odvážné žáky vůbec neodradilo! Společně se svými rodiči, sourozenci, babičkami, tetičkami či kamarády dorazili do naší strašidelné školy a prošli stezkou odvahy, během níž potkali čerty, klauny, vodníka, rusalky, smrťáka, hady, mrtvou nevěstu, ale také museli projít hřbitovem, který hlídal hrobník se svými psy.

Musíme uznat, že nás překvapilo, kolik statečných žáků a rodičů máme! Akce se zúčastnilo 560 odvážlivců, kteří za svou statečnost obdrželi „Certifikát odvahy“.

Všem děkujeme za účast a doufáme, že jste si večer ve škole užili. Těšíme se na další akci!

 
A jelikož se jednalo o akci žákovské rady, opět jsme za účast rozdávali body, tak se podívejte, jak tato akce zamíchala pořadím.

umístění

Průběžné umístění: Drakiáda a Cyklotour
 
tabulka
 
Cyklotour - 3. ročník

V sobotu 14. října se uskutečnil již 3. ročník cyklotour. I když jsme se trochu obávali nepřízně počasí, vylezlo sluníčko a naše posádky mohly vyrazit do terénu. Na startu všichni účastníci dostali mapu trasy, malé občerstvení a překvapivě i vajíčko.

Na trasu o délce 17 km vyrazilo celkem 152 cyklistů, kteří na jednotlivých stanovištích hledali písmenka potřebná k vyplnění tajenky. Letošní novinkou bylo i hledání částí receptu k ovocnému koláči. A pozor, 17 posádek využilo vajíčka i receptu, a zpříjemnilo nám tak pondělí svými výbornými koláči!

Děkujeme za účast, za upečené koláče, SRŠ za občerstvení pro závodníky a doufáme, že jste si odpoledne na kolech užili. Těšíme se na další akci!

Cyklotour Cyklotour
Cyklotour Cyklotour
Cyklotour Cyklotour
Cyklotour Cyklotour
Cyklotour Cyklotour
Cyklotour
Cyklotour Cyklotour
Cyklotour
 
Drakiáda
Drakiáda Drakiáda
Drakiáda Drakiáda
Drakiáda Drakiáda
 

www


Zpět     

Úvodní strana