Soutěže 2016/2017

Soutěže 2015/2016

Školní rok 2017/18

Christmas spelling race

V úterý 12. prosince se žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd zúčastnily soutěže v hláskování anglických slovíček spojených s Vánoci. Hodnotilo se, kolik správně vyhláskovaných a napsaných slov zvládla každá skupina vyřešit v daném časovém limitu.

Za každou třídu soutěžilo pět dvojic. Byla vždy vyhodnocena nejlepší dvojice za třídu a také vítězná dvojice za celý ročník.

Všem zúčastněným odvážlivcům moc děkujeme, všichni podali skvělé výkony.

Okresní kolo ve florbalu starších chlapců

Dvanáctého prosince se starší chlapci naší školy zúčastnili okresního kola ve florbale v Havířově. Skončili na 7. místě a o tento výsledek se zasloužili: A. Chlebik ze 6.A, J. Nowak, P. Heczko, V. Truhlář, V. Pindur, J. Michalski z 8.A, O. Pawliczek z 8.B, R. Gřešica a R. Švajný z 9.A.

Děkuji za reprezentaci školy.

N. Barczok

OK ve florbalu starších chlapců OK ve florbalu starších chlapců
OK ve florbalu starších chlapců

Soutěž "Jahůdky, ukažte se!"

Obrovský úspěch zažil jeden z našich žáků, konkrétně Michal Galocz ze 4. A. Na podzim tohoto roku se zúčastnil soutěže „Jahůdky, ukažte se!“ kterou vyhlásila firma Happysnack. Ta provozuje školní automaty na zdravou svačinku a v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol dvakrát měsíčně dováží dětem zdravé mlsání.

soutěž

V minulém školním roce si děti „adoptovaly“ jahůdku, o kterou se poté měly starat. Během své péče si jahůdku vyfotili a v tomto školním roce mohli žáci zaslat fotografii své jahody právě do této soutěže. Ze všech zaslaných fotografií bylo vybráno 5 výherců, kteří obdrželi deskovou hru Brainbox. Michal se umístil na krásném 4. místě.

Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

soutěž

Okresní kolo ve florbalu starších dívek

Ve středu 6. prosince proběhlo v Havířově okresní kolo starších dívek ve florbalu. Po těžkém boji s ZŠ Havířov-Kudeříkova dívky prohrály 2:0 a skončily celkově na 4.místě z devíti základních škol okresu Karviná. Za vynikající sportovní výkon byla nejlepší brankářkou vyhlášena Nicol Leśniaková z 9.B.

Florbalový turnaj - ČESP Cup

Dne 20. listopadu proběhlo okresní kolo ve florbalu. Tento turnaj nese název ČEPS cup a je pořádán organizací Český florbal. Turnaj je určen pro žáky 1. stupně. Naši sestavu tvořili tito hráči: Šimon Jandák, Adam Swiatkowski, Matyas Basta, Michal Wróbel, Tobias Szturc, Michal Nový, Daniel Chlebík, Tobiáš Barczok a Ondřej Šíbl. Turnaje se zúčastnilo šest škol. Postupová vstupenka čekala pouze na jednoho vítěze. Stejně jako v minulém ročníku jsme obhájili prvenství a postoupili jsme tak do krajského kola, kde budeme bojovat o další možný postup.

Gratuluji a pevně věřím v další úspěchy!
turnaj
turnaj
turnaj

Městské kolo ve vybíjené žáků 1. stupně

Dne 9. listopadu  se na ZŠ a MŠ Majakovského konalo městské kolo ve vybíjené žáků 4. a 5. ročníků. Naši školu reprezentovali: 4. C - L. Godzik, J. Kratochvíl, T. Tesař, 5. B – L. Hála, M. Drögsler, Š. Jandák, V. Malatinská, 4. A – M. Wróbel, D. Laban, 5. A – V. Hanzel, O. Karpeta, F. Pánek.

Při účasti sedmi škol jsme nenašli přemožitele a městské kolo jsme vyhráli. Našemu družstvu blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

vybíjená

Florbal mladších žáků

Dne 1. listopadu proběhlo základní kolo ve florbalu mladších žáků. Družstvo hrálo ve složení Matěj Kratochvíl, Adam Chlebík, David Vaněk, Petr Sikora, Vojtěch Dušek ze třídy 6.A, Matěj Ganczarczyk, Ryan Ian Stejskal, Vojtěch Pszczolka, Lukáš Kanclerz ze třídy 7.A, Jan Schindler z 6.B a Šimon Jandák z 5.B. Ve své skupině vyhráli a postoupili do městského finále, kde 7. listopadu po bojovném výkonu obsadili celkově 2.místo za petrovickou ZŠ a postoupili do okresního kola v Havířově.

Městské kolo ve šplhu

Dne 31. října na ZŠ Mendelova proběhlo městské kolo ve šplhu. Naše škola obsadila všechny věkové kategorie dívek a chlapců. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo starších chlapců ve složení Václav Pindur, Antonín Polách a Prokop Kramár, kteří obsadili celkově 4. místo z karvinských škol.