nazev.gif


 
 
  Projektové vyučování 2016/17
  Projektové vyučování 2015/16

Školní rok 2017/18

 
S čerty nejsou žerty

Ve středu 6. prosince jsme ve 4.A zjistili, že s čerty nejsou opravdu žádné žerty. Takový název měla naše integrovaná výuka, kdy jsme do všech předmětů v tento den zapojili čertovské téma. Zahráli jsme si různé hry, zatančili si. V českém jazyce jsme se dozvěděli, kdo to byl Svatý Mikuláš. Ve výtvarné výchově jsme si děsivé čerty namalovali. Nesměla chybět také pořádná čertovská hostina.

S čerty nejsou žerty
Další fotografie >>
 
Mikulášský den v 2.B

V pondělí 4. prosince se děti z 2.B těšily na "Mikulášský den". Řešily hádanky, kvízy a čertovské úkoly. V pracovních činnostech vytvořily čertovskou školu. Děti si užily hodně legrace a na závěr si rozbalily sladkou mikulášskou odměnu.

Mikuláš
Mikuláš Mikuláš
Mikuláš Mikuláš
Mikuláš Mikuláš
Mikuláš Mikuláš
Mikuláš Mikuláš
Mikuláš Mikuláš
Mikuláš Mikuláš
Mikuláš
Mikuláš
 
Čertoviny

Šestého prosince 2017 se z prvních tříd ozývalo blekotání. Do lavic totiž usedli čertice a čertíci a pekelné vyučování mohlo začít. Čertoviny malé pekelníky provázely po celé dopoledne. Čekalo na ně pekelné počítání, pekelné čtení a psaní, dále čertovské hry a pohádka Františka Nepila Jak se čerti žení.

Čertoviny

Malým čertíkům a čerticím se nejvíce líbila pekelná hra s židličkami a čertí rozcvička. A koho čert dal letos do pytle? To prozradily přesmyčky na čertovských pytlích.

Čertoviny
Více prozradí také naše pekelné fotografie >>
 
Naše první výrobky v dílnách - dívky z šestých tříd
dílny
dílny dílny
dílny
dílny
 
Prvouka - Podzimní zahrada

Žáci 2.B se během listopadu učili rozeznávat různé druhy ovoce a zeleniny, hovořili o zdravé výživě. Ve středu 15. listopadu si žáci do školy přinesli ukázky různých druhů ovoce a zeleniny + malé ochutnávky. Poznávali jejich tvar, barvu, vůni i chuť. Řešili ovocné a zeleninové hádanky. Na závěr žáci vybírali nejchutnější kousek z naší třídní nabídky.

Co chutnalo dětem nejvíce? Vítězem se stalo pomelo. Dětem se hodina velice líbila, užily si spoustu zábavy i poučení.

Ovoce a zelenina
Další fotografie >>
 
Ekoprogram "Krtkova domácnost"

Co je půda? Je v ní život? Na tyto a jiné otázky děti dostaly odpověď v ekoprogramu Krtkova domácnost, který byl realizován 15. listopadu  v prvních třídách. Děti se „porozhlédly v krtkově domácnosti“ - prozkoumávaly půdu, zjistily, co do ní patří a co ne, dozvěděly se, že je plná života a společně našly řešení, jak mohou pomoci přírodě.

Krtkova domácnost Krtkova domácnost
Krtkova domácnost Krtkova domácnost
Krtkova domácnost Krtkova domácnost
Krtkova domácnost
 
Strašidelné vyučování

Úterý 31. října měla 4.A ve znamení strašidel a strašidelných kostýmů. Vyučování jsme si zpestřili zajímavými a netradičními úkoly. V matematice jsme počítali příklady v pavoučí síti a řešili podzimní řetězce. V českém jazyce jsme doplňovali slova do předtištěného textu, vyluštili osmisměrku ve tvaru ducha či zopakovali mluvnické kategorie podstatných jmen. Poskládali jsme si také papírového netopýra. Nejvíce zábavy ale bylo při soutěži, ve které jsme tvořili živé mumie.

strašidla ve výuce
Další fotografie >>
 
Jak se tahá řepa

Poslední říjnovou středu přicházeli do školy naši prvňáčci s aktovkou o něco lehčí, protože učebnice a pracovní sešity zůstaly tentokrát doma. V prvních třídách proběhla integrovaná tematická výuka, nazvaná Jak se tahá řepa. Rozpracované téma známé pohádky se vázalo na učivo českého jazyka a literatury, matematiky, dále předmětů Člověk a jeho svět a Člověk a svět práce. Pohádka O veliké řepě provázela děti po celé dopoledne a ty vůbec nelenily. Vytvářely pohádkové leporelo, počítaly, rozlišovaly a správně pojmenovávaly geometrické tvary, vyprávěly pohádku a poté si ji přečetly. Děti také třídily zeleninu a ovoce, dále stříhaly, kreslily, lepily. Shlédly krátké video o sklizni řepy, dozvěděly se nové informace nejen o ní, ale také o bramborách, kukuřici a slunečnici. Den vyvrcholil dramatizací pohádky a písničkou.

A jak se vlastně tahá řepa? Tak o tom už všichni prvňáčci vědí své… Že ve dvou se to lépe táhne je známo, ale jak to dopadne, když se tahá v šesti? Odpověď dala dětem pohádka O veliké řepě a také jim ukázala, že všichni společně dokážou víc než jeden.

Jak se tahá řepa

Další fotografie >>
 
Den s domácími mazlíčky

Na pondělí 23. října jsme se všichni ve 4.A moc těšili, protože jsme si mohli do třídy donést naše drobné domácí mazlíčky. Naše hodina přírodovědy, kdy jsme se učili o domácích mazlíčcích, byla zpestřena o praktické ukázky našich miláčků. Pokud jste během dne zavítali do naší třídy, mohli jste se setkat s korelou Cory, morčaty Vanilkou, Jasmínou a Bobem, králíkem Kofim, křečky Očkem a Prckem či rybičkou Pepou.

Den s domácími mazlíčky
Další fotografie >>
 
Barevný podzim

V pátek 20. října jsme ve 4.A zakončili slunečný pracovní týden integrovanou tematickou výukou s názvem „Barevný podzim“. V tento den jsme se oblékli do krásných podzimních barev. Na začátku jsme si společně vytvořili velkou mapu na téma podzim. Psali jsme všechny pojmy, které nás k tématu Barevný podzim napadly. Další úkoly byly zaměřené převážně na rozvoj práce ve skupinách. V matematice jsme procvičovali dělení se zbytkem, v českém jazyce vyjmenovaná a příbuzná slova či stavbu slova. Vytvořili jsme si také podzimní závěs z kuchyňské folie a listů.

Barevný podzim
Další fotografie >>
 
Tvoříme z přírodnin

Neodolali jsme a v krásných podzimních dnech jsme celá 4.A vyrazili na hodiny výtvarné výchovy a člověka a jeho svět do přírody. Učivo, které jsme se naučili v přírodovědě ve škole, jsme si zopakovali a ukázali venku na přírodninách. Sbírali jsme kaštany, ze kterých jsme tvořili obrázky na chodníku. Kaštany později využily také děti v Kreativu. Soutěžili jsme v hodu kaštanem, zahráli si na schovávanou, dělali frotáž listů či koláž z přírodních materiálů.

Přírodniny
Další fotografie >>
 
Panáček Podzimníček

Děti ve 2.A přivítaly podzim. Z okrasných dýní a přírodnin si díky své fantazii vyrobily panáčka Podzimníčka. Můžete vybírat toho nejzajímavějšího…

Podzimníček
Podzimníček
Děti ve 2.A přivítaly podzim. Z okrasných dýní a přírodnin si díky své fantazii vyrobily panáčka Podzimníčka. Můžete vybírat toho nejzajímavějšího….
 

zapati.gif


Zpět 

Úvodní strana