nazev.gif

nadpis
 
  Akce školní rok 2016/17
  Akce školní rok 2015/16
 
Školní rok 2017/18
 
Exkurze po Karviné

V pondělí 16.října byli žáci 3.A a 3.B na exkurzi po Karviné. Nejdříve jsme prošli s paní průvodkyní Mgr. Libuší Kolkovou pěšky park B.Němcové a náměstí ve Fryštátě. Potom jsme nasedli do autobusu a vydali se po všech devíti částech našeho města. Nejvíce se nám líbilo v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary. Všechno je tam úplně nakřivo. I když nám paní průvodkyně ukazovala, že podlaha je rovná. Už víme, že název Karviná vznikl ze starého slova „karva“. Tak se kdysi říkalo kravám. Projeli jsme taky kolem rybníků ve Starém Městě. Mají zajímavá jména: Panic, Sirotek, Ženich a Vdovec. V Darkově jsme přešli přes most a šli se napít do lázní léčivé darkovské vody. Zpátky jsme jeli kolem Rehabilitačního ústavu až k Vodárenské věži a Jäklu. Exkurze byla super.

exkurze po Karviné

Ve třídě jsme nakonec ve skupinách zpracovali všechno, co jsme se dověděli.

exkurze po Karviné
Další fotografie >>
 
Exkurze do Prahy

Ve čtvrtek 21. září brzo ráno vyjeli žáci 9.A a 9.B na exkurzi do Prahy. Každý si předem připravil informaci o některém známém místě v Praze a s tím seznámil své spolužáky. Ti si o všem dělali záznam do připravených pracovních listů.

Od 7.30 všichni procházeli známými trasami ještě nepřeplněnými turisty, stihli v poledne slavnostní výměnu stráží na Hradě a před odjezdem vlaku utratili rodičovské peníze při návštěvě nákupního centra.

Exkurze do Prahy
 

zapati.gif


Zpět 

Úvodní strana